Новини

Спостерігайте за нашими останніми новинами.

«Вуглецевий слід» пакування: чим небезпечний і як його зменшити?

Що являє собою «вуглецевий слід»:

«Вуглецевий слід» — міра шкідливих викидів газів в атмосферу, які виділяються в процесі виробництва, споживання та утилізації продуктів та послуг життєдіяльності людини. Чим більше цей показник, тим більше шкоди для планети у вигляді парникового ефекту.

В 2007 році у Великобританії було запропоновано концепцію вуглецевого маркування, згідно з якою «Вуглецевий слід» на одну людину не має перевищувати 1 т на рік. За маркуванням всіх товарів та послуг кожен може порахувати свій вуглецевий слід з допомогою різноманітних програм та онлайн-калькуляторів.

Якщо вуглецевий індекс продовжуватиме зростати, клімат змінюватиметься з ще більшою швидкістю. Наслідки глобального потепління цієї зими відчутні як ніколи. Розвинені країни Європи на законодавчому рівні через податкове регулювання заохочують виробників до зниження рівня шкідливих викидів в атмосферу.

Як зменшити власний вуглецевий слід:

  • Розумне споживання: купуйте таку кількість продуктів, скільки можете використати без залишку;
  • Економія електроенергії, газу, користування громадськими видами транспорту (а краще – велосипедом);
  • Економія води (користуйтесь пральною машиною, коли вона заповнена, приймайте душ замість ванни);
  • Сортування та перероблення сміття (у великих містах є станції сортування, пункти прийому вторинної сировини)

Щодня, з використанням товарів та послуг, людина залишає вуглецевий слід. Використовуючи свідомо товари та послуги, кожен зменшить власний вуглецевий слід, а отже і вплине на загальну ситуацію на планеті. Великі перемоги починаються з маленьких дій. 

Компанії, що є виробниками пакування, як і всі інші виробники, мають відповідати за наслідки після свого виробництва для навколишнього середовища.

Альтернативне рослинне пакування

Рослинні матеріали у виробництві пакування, що є альтернативою пластику, почали свій шлях у 60-тих рр. ХХ ст. Основну сировинну базу складають кукурудза, цукрова тростина, картопляний крохмаль. Довгий час виробництво таких матеріалів було незначним, і тільки впродовж останнього десятиліття відновився інтерес до широкого використання біо пакування.

PLA та CPLA – рослинні матеріали, виготовлені здебільшого з кукурудзи є альтернативою пластику і відповідають вимогам директиви ЄС по термінам розкладання. Застосування рослинних полімерів значно знижує вуглецевий індекс в сфері пакування. Рослинні PLA виконують ті ж функції, що і звичайний пластик, і цілком можуть його замінити без надлишкового викиду СО2 в атмосферу.

Пакування з PLA в стандартних умовах промислового компостування розкладається на вуглекислий газ, воду та гумус. Отриманий компост абсолютно не містить токсичні елементи і є добривом для рослин. Вироби з PLA не розкладаються, якщо їх просто викинути в навколишнє середовище і не є вирішенням проблеми забруднення водойм.

Пакування з рослин має майбутнє! Впродовж найближчого десятиліття прогнозують ще швидше зростання виробництва пакування, виготовленого на рослинній основі. За прогнозами, еко пакування займе до 5% загального ринку пластикових виробів.