Новини

Спостерігайте за нашими останніми новинами.

Еко посуд ТМ Vegware: з чого зроблений та як правильно утилізовувати?

З чого виготовлена прозора кришка для контейнерів?

Кришки для контейнерів зроблені з кукурудзяного крохмалю (PLA — полілактидна кислота), посуд з такого матеріалу повністю прозорий. При розігріві страв в мікрохвильових печах прозору кришку необхідно знімати, адже PLA має низьку температуру плавлення. При виготовленні PLA на 81% менше виділяється CO2 ніж при виробництві пластикових контейнерів.

Як утилізовувати посуд з кукурудзяного крохмалю (PLA)?

Після використання посуд з PLA підлягає компостуванню в промисловому компостері, де за 8-12 тижнів розкладеться на біомасу і воду (в Україні наразі є одне підприємство, де здійснюється промислове компостування – КП «Зелене місто» у місті Львів, підтвердження про те, що посуд ТМ Vegware підлягає компостуванню в цьому компостері читайте тут

При відсутності доступу до промислового компостування використаний посуд ТМ Vegware слід утилізувати як звичайне сміття. Посуд компанії Vegware виготовляється не з пластику, а з рослин, з використанням низьковуглецевих, поновлюваних або перероблених матеріалів, і ці переваги зберігаються незалежно від того, що з ними відбувається після використання.

Загальні відходи направляються на спалювання або на полігон твердих побутових відходів. Якщо вироби ТМ Vegware спалюються, виробляється енергія. Дослідження в області спалювання відходів, проведені компанією NatureWorks, нашим основним постачальником матеріалів, показують, що з PLA виробляється більше тепла, ніж з газет, деревини або харчових відходів; також він не виробляє летючих газів і знищується майже без залишку, при спалювані посуд майже не виділяє токсичних газів.

З чого виготовлений сам контейнер?

Основа контейнера зроблена з цукрової тростини (багасси) – сухого волокнистого залишку, що залишився після вичавлення соку з цукрової тростини для отримання соку. Це волокно спресовується в форми потрібного розміру при високій температурі і під тиском. Такий посуд не токсичний, при виробництві на 99% менше виділяється CO2 ніж при виробництві пластикових контейнерів. В таких контейнерах можна розігрівати їжу в мікрохвильових печах та духових печах (до 220°С).

Як утилізовувати посуд з цукрової тростини?

Після використання контейнери з багасси підлягають компостуванню в промисловому компостері разом з іншими органічними відходами, підтверджено сертифікатом OK Сompost Industrial. Якщо немає можливості компостувати, такий посуд варто утилізовувати як органічні відходи. При спалюванні виділяється тепло і енергія, не виділяються токсичні речовини. Якщо такий посуд опиниться на звалищі, він не виділяє метан (є інертним) і з часом розкладеться на біомасу та воду. .

З чого виготовлені кришки для супових контейнерів?

Кришки для супових контейнерів зроблені з CPLA – кристалізованої форми PLA, що передбачає використання для гарячих страв (до 95°С). При контакті з гарячої їжею посуд не виділяє токсинів, не деформується.

З чого виготовлені супові контейнери?

Супові контейнери виготовлені з паперу, що походять з контрольованих насаджень, всередині покриті плівкою з кукурудзяного крохмалю. При контакті з гарячою їжею посуд не виділяє токсинів, після використання посуд можна компостувати.