Еко матеріали

Все про PLA

Що таке PLA?

PLA - це компостований матеріал, який отримують з рослинного цукру. PLA розшифровується як «полімолочна кислота» (ще одна назва – «полілактид»). Його можна отримати з будь-якого цукру: кукурудзяного крохмалю, маніока, цукрової тростини чи цукрового буряку. Компанія NatureWorks є найбільшим в світі виробником PLA і основним партнером компанії Vegware.

Як виготовляють PLA?

Кукурудзу подрыбнюють для отримання крохмалю у формі глюкози. Потім глюкозу зброджують, щоб отримати молочну кислоту. На наступному етапі хімічний процес перетворює молочну кислоту в полімер, з якого можна виготовити гранули, які професіонали галузі називають "смолою". Як і звичайну пластикову "смолу", гранули PLA можуть переробляти різними способами – екструдувати в лист чи плівку, відливати в прес-формах під тиском, відливати в листи чи прясти у волокна.

PLA має широкий спектр використання, але в компанії Vegware його використовують для:

Картону з покриттям PLA для паперових стаканчиків та супових контейнерів. Прозорих стаканчиків для холодних напоїв, контейнерів для салатів, ємностей для делікатесів і порційних ємностей, а також кришок для різних продуктів. Прозорих віконець в трикутниках для сендвічів та салатницях. PLA має низьку температуру плавлення, тому найкраще підходить для низькотемпературного використання при температурі до 40°C. Там, де потрібна більша термостійкість, наприклад, в столових приборах або кришках для кави чи супу, ми використовуємо кристалізовану форму. CPLA - кристалізований PLA для використання при більш високих температурах. Це передбачає додавання в PLA крейди, яка виступає в якості каталізатора, а потім швидке нагрівання і охолодженням смоли PLA в процесі виробництва. В результаті виходить продукт, стійкий до нагрівання при 90°C. Продукти компанії Vegware з CPLA як і раніше придатні для промислового компостування.

Кукурудза для харчових, кормових та промислових потреб

Промислова кукурудза, яка використовується компанією NatureWorks для виробництва PLA марки Ingeo, є непродовольчою культурою, тому вона не конкурує з продуктами харчування людини. Забирається вся рослина повныстю, використовується кожна її частина.

Білок і крохмаль мають багато різних застосувань:

Рослинні білки використовують для виробництва кормів для тварин; крохмаль використовують в багатьох галузях промисловості, в тому числі в подушках безпеки, гофрокартоні, переробленому папері, фармацевтичних препаратах, нафтопереробці, бурінні ... і при виробництві PLA.

Збалансовані методи вирощування кукурудзи

Рослини кукурудзи вирощують із застосуванням збалансованих методів ведення сільського господарства, без надмірного використання пестицидів і води. Точно так, як Лісова опікунська рада (FSC) може підтвердити збалансованість виробництва деревини, компанія NatureWorks проходить незалежну міжнародну сертифікацію екологічної збалансованості та викидів парникових газів ISCC PLUS. Цією детальною процедурою демонструється, що для рослин, які використовує компанія NatureWorks при виробництві PLA, застосовують такі методи збалансованого вирощування:
  • Рослини не вирощують на землях з високим рівнем біорізноманіття, високим запасом вуглецю або на торфовищах (за точку відліку прийнятий 2008 рік).
  • Агротехніка (зберігання, утилізація, прийоми механічної обробки грунту, калібрування обладнання, зрошення).
  • Охорона навколишнього середовища (захист природної рослинності і водотоків, грунту від ерозії, органічної речовини грунту).
  • Соціальна відповідальність (захист працівників, умови праці, права на землю, навчання, права на воду).
  • Реалізація цієї процедури включає допомогу фермерам в зміні їх методів вирощування з метою досягнення більшої збалансованості.

Як правильно утилізувати PLA?

Компостовані одноразові вироби компанії Vegware можуть розкластися впродовж 12 тижнів в умовах промислового компостування, що забезпечує ідеальний баланс мікробів, вологи і тепла.

При відсутності доступу до промислового компостування використані вироби компанії Vegware слід утилізувати як звичайні відходи. Упаковку компанії виготовляють не з пластику, а з рослин, з використанням низьковуглецевих, поновлюваних або повторно перероблених матеріалів, і ці переваги зберігаються незалежно від того, що з ними відбувається після використання.

Використані вироби компанії Vegware НЕ слід поміщати в стандартні контейнери для утилізації, в які збирають папір, пластик і метал, так як ці матеріали надходять на сортувальну установку іншого типу. Цього не слід робити ще й тому, що харчові відходи знижують якість механічної переробки - те ж саме відноситься і до будь-яких використаних одноразових виробів для сфери громадського харчування.

Звичайне сміття направляють на спалювання або на полігон твердих побутових відходів. Якщо вироби Vegware спалюють, виробляється енергія. Дослідження в області спалювання відходів, проведені компанією NatureWorks, нашим основним постачальником матеріалів, показують, що з її PLA виробляється більше тепла, ніж з газет, деревини або харчових відходів; також він не виробляє летючих газів і знищується майже без залишку. Деякі фахівці в області утилізації відходів надають перевагу матеріалам на рослинній основі перед звичайною пластмасою, оскільки перші виділяють менше токсичних газів.

Дослідження проведені на полігоні твердих побутових відходів показали, що компостована упаковка інертна і не виділяє метан. Просимо, НЕ смітіть – компостоване пакування не розкладається, якщо його просто викидати в навколишнє середовище, і не є вирішенням проблеми забруднення морів.

PLA не є загрозою для переробки пластику

У порівнянні зі звичайним пластиком, вироби з PLA сьогодні займають крихітну частку ринку упаковки, і тому економічно невигідно відсортовувати PLA від інших видів відходів. Якщо ж обсяги виробництва значно зростуть, тоді сортувальні установки можна буде відкалібрувати для розпізнавання та сортування виробів з PLA з використанням ближнього інфрачервоного випромінювання. Разом з компостуванням, PLA використовують для механічної переробки в новий PLA, це практикується бельгійською компанією Looplife Polymers.